Bewust leven. Actief genieten. Graag op avontuur.

Reviews

De internationale campagne ‘Veggies First’ moet jongere generaties stimuleren meer groenten te eten. Deze beweging streeft ernaar groenten in 2035 tot de kern van elke maaltijd te maken, met als doel een gezonder aanbod in supermarkten, kantines en restaurants.

Wereldwijd eet de meerderheid van de mensen structureel te weinig groente. Groenteveredelaar Rijk Zwaan kwam daarom met het initiatief Veggies First: een internationale beweging die zich richt op het verhogen van groenteconsumptie, vooral onder jongeren. Het initiatief richt zich in eerste instantie op generatie Z en jonge millennials (24-32 jaar), die volgens onderzoek wél gezond willen eten, maar in de praktijk struikelen over gemak, prijs en beschikbaarheid. 

Groente in 2035 de hoofdrol

Op de website staan recepten en tips voor de tien bekendste groenten, zoals paprika en courgette. Je kunt filteren op keuken, de soort maaltijd, bereidingstijd en -manier, en op thema’s zoals vegan of budget. Annelies Blaauwkamer, woordvoerder van Veggies First: “We willen dat groente in 2035 de hoofdrol speelt in het dagelijks leven. Niet als bijgerecht, maar als vanzelfsprekend vertrekpunt van een maaltijd. Dat begint bij een omgeving die gezonde keuzes makkelijker maakt, thuis, in supermarkten, kantines en horeca.

Groente prominenter en als snack

Veggies First wil groente letterlijk en figuurlijk op de eerste plek zetten: prominenter in het winkelschap, aantrekkelijker gepresenteerd in maaltijden en meer emotioneel geladen als gezonde én lekkere keuze. Blaauwkamer: “Fastfood associeer je vaak met ‘zin in!’, maar achteraf voel je je sloom of schuldig. Bij groente is het precies andersom: vooraf geen zin, achteraf een goed gevoel. Dat contrast willen we omdraaien: groente moet óók een snack-craving oproepen.

Gezond gedrag begint bij omgeving

Volgens prof. dr. Renger Witkamp, hoogleraar Nutritional Biology aan Wageningen University & Research, is gedragsverandering alleen mogelijk als ook de omgeving verandert. “Zo is 80 procent van het aanbod in supermarkten ongezond. Als we willen dat mensen gezonder eten, moeten we bij plekken die voeding aanbieden, zoals kantines, restaurants en supermarkten, beginnen. De gezonde keuze moet ook de makkelijke keuze worden.” 

Lees meer blogs over voeding

SHARE: 

GERELATEERD

WELKOM OP MIJN BLOG!

Beaumont Amsterdam

EVEN VOORSTELLEN

Mijn naam is Stéfani, ik ben 40 jaar, getrouwd en moeder van twee jongens. Als blogger en content creator combineer ik mijn passie voor actief buiten zijn, reizen en storytelling. Ik neem mijn volgers mee naar bijzondere bestemmingen, deel inspirerende gezinsuitjes en laat zien dat mooie avonturen vaak dichterbij zijn dan je denkt.

Achter die mooie plaatjes schuilt ook een persoonlijk verhaal. Na een moeilijke periode besloot ik mijn leefstijl volledig om te gooien: van couch potato naar fitmom. Nog steeds ben ik onderweg naar een gezonde balans, een gezond gewicht en vooral een leven waarin genieten centraal staat.

Op mijn blog en social media vind je een mix van reisverhalen, eerlijke ervaringen, praktische tips en persoonlijke inzichten. Ik hoop je te inspireren om vaker naar buiten te gaan, bewustere keuzes te maken en alles uit het leven te halen. Lees verder: Over mij.

FOX gaat verder